جدیدترین : 

نکات کلیدی مهم در اجرای صحنه برای مجریان

برای اینکه یک مجری صحنه و یا سخنران حرفه ای باشید باید برخی اصول را رعایت کنید. در این مطلب قصد داریم برخی از نکته های طلایی و مهم دراجرای صحنه را با شما در میان بگذاریم. بانوی سخن ایران، ستایش تاجیک، شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کند:
۱- نقش خود را به عنوان مجری صحنه MC بدانید .

نقش یک مجری این است که مراسم را پویا نگه دارد ، انرژی مخاطب را بالا نگه دارد ، اطمینان حاصل نماید که همه چیز بی اشکال می رود، کمک کند تا مخاطب احساس کند از او استقبال می شود ، کمک کند سخنرانان احساس کنند از آنها قدر دانی می شود و…..

کار مجری به این سادگی نیست که تنها حواسش به ساعت باشد و اطلاعات بدهد.
۲- گروه های شرکت کننده و مخاطبان و حامیان مالی و معنوی را شناسایی کنید .به آنها باید خوش آمدگفت. نه با یک خوش آمد گویی کلی  بلکه با ذکرمشخصات و اطلاعات دقیق مثلا:
عرض خیر مقدم و شاد باش دارم خدمت عزیزانی که از اقصی نقاط ایران به ویژه پرسنل شرکت ….که از پایتخت …. به پایتخت ….حضور به هم رسانده اند.

۳- به خواسته های مخاطبان اشاره کنید.
نشان دهید که می دانید مخاطبان شما در چه شرایطی هستند و منتظر چه چیزهایی هستند؟ اگر شما مجری یک کنفرانس علمی هستید و الان نزدیک به پذیرایی است و به شما اطلاع داده می شود ارتباط ویدیو کنفرانس با پرفسور……….. برقرار شده است ،

شما باید بگویید:
با توجه به سخنرانی های تخصصی و نزدیک بودن به زمان پذیرایی با رفع اشکال فنی و برقراری ارتباط مستقیم ویدیو کنفرانس می دانم برخی از شما آماده ی رفتن به سالن پذیرایی هستید ولی همکاران به من اطلاع داده اند هم اکنون ارتباط ما با آمریکا از طریق ویدیو کنفرانس برقرار شده است ، لذاضمن تشکر از بردباری شما توجه شما را به سخنان ارزشمند پرفسور …………..از دانشگاه ………. جلب می نمایم .

یا مثلا در یک کنسرت موسیقی وقتی بعضی از افراد انتظار زیادی کشیده اند، شما بیان می نمایید:
ضمن تشکر از سعه ی صدر و تشویق های گرم شما از همه ی عزیزان از تاخیری که در شروع کنسرت بوجود آمد عذرخواهی نموده و می دانم که مشتاقید ، صدای گرم هنرمند پرآوازه ی کشور عزیزمان استاد مسلم موسیقی جناب آقای ………. را بشنوید.
۴- به نقطه ی نظرات مخاطبان اشاره کنید:
در یک کنفرانس علمی مخاطبان ممکن است به یک سخنرانی گوش کنند و نظری مخالف سخنران در ذهنشان ایجاد گردد. بعضی وقت ها لازم است شما به عنوان یک مجری صحنه بتوانید این موضوع را باز کنید و مخاطبان را از فضای موجود بیرون آورید.شما می توانید چیزی شبیه به این بگویید:

شما ممکن است فکر کنید این برنامه ها خوب است ولی زمان بر /خوش بینانه هستند من اطمینان دارم از سخنان ارزشمند جناب آقای دکتر ……………. در سازمان ….و عضو موسس و رییس …..که با ارایه ی آمارهای جذاب و الگوهای جهانی نشان خواهند داد که موضوع بهره وری چقدر سریع می تواند محقق شود ; لذت و بهره ی کافی خواهید برد.

راشل گرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار