جدیدترین : 

می خواهم مجری بشوم.چکار کنم؟

بسیاری از علاقمندان به هنر مجریگری با بنده تماس می گیرند و پرسش مشترک اکثر قریب به اتفاق آنان این است: می خواهم مجری بشوم.چکار کنم؟

در این یادداشت می خواهم به اختصار جوابیه ای بگویم.

۱- مطالعات خود را ادامه بدهید.

کسی که به کار اجرا در رادیو ؛ تلویزیون و یا صحنه علاقمند است ابتدا باید خود را به دانش روز  مجهز کند.خواندن تکمیل کننده ی فرایند گفتار هوشمند و رفیع است. مجری کسی است که به لغات تازه و مناسب مسلح است بگونه ای که در استفاده از واژگان در ساخت و ادای جمله ؛ مهارت داشته باشد.

۲-باز هم بشنوید.

گرچه مجری بودن این ذهنیت را بوجود می آورد که پای تلویزیون و یا صحنه در میان است اما واقع مطلب آن است که مجریگری در رادیو هم حرف اول را می زند. اصلا فرق بین مجری و گوینده آن است که گوینده وابسته به تکست یا همان متن گفتار برنامه است و مجری وابسته به متن نوشتار گفتار و گنجینه ی لغات خویش است. بنابراین مجری همواره بدنبال بالابردن سطح گنجینه لغات خویش است. پس شما هم تا می توانید بشنوید. باز هم بشنوید.

۳-به کلاس های اموزشی مراجعه نمایید.

اگر در شهرتان مرکز صدا و سیما هست با مراجعه به روابط عمومی جویای کلاس های باشگاه جوان صدا و سیما بشوید و یا بدنبال آموزشگاه های خصوصی که دوره های آموزش گویندگی و مجریگری برگزار می کنند باشید.

اگر در آبادان یا خرمشهر یا شهر های نزدیک به آن هستید با بنده از طریق تلگرام تماس بگیرید. کلاس های اموزشی بنده در آموزشگاه سینماگران جزیره واقع در خیابان یک احمدآباد – جنب مسجد امیرالمومنین (ع) دایر می باشد.

مهرداد معماری

۰۹۳۳۳۲۷۹۱۸۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار