جدیدترین : 

مجید قناد

مجید قناد (۱۳۳۳ خرمشهر) تهیه کننده و کارگردان و مجری برنامه‌های کودک و نوجوان در تلویزیون ایران است.

او به عنوان مجری برتر توسط مخاطبان خارج از کشور (شبکه جام جم) انتخاب شده‌است. مجید قناد دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبای تهران است.

او فعالیت خود را با تئاتر آغاز نمود و سپس درسال ۱۳۵۵ وارد برنامه‌های تلویزیونی در صدا و سیمای آبادان گردید.

پس از شروع جنگ ایران و عراق در صدا و سیمای مرکز اصفهان کار خود را در زمینه تهیه کنندگی و کارگردانی آغاز کرد و از سال ۱۳۶۱ به بعد در صدا و سیمای مرکز خرم‌آباد مشغول به کار شده و در سال ۱۳۶۲ همراه با ادامه تحصیل در تهران و به عنوان مجری و تهیه کننده، کارگردان در شبکه ۲ سیما تهران مشغول به کار شد و این فعالیت تاکنون ادامه دارد.

برنامه‌های بسیاری از جمله مسابقات، نمایش، جنگ‌های مختلف، سریال، همکاری با تلویزیون جام جم و خانه سینما از فعالیتهای ایشان می‌باشد. فعالیتهای سینمائی از جمله «شهر در دست بچه‌ها» و «همه دختران من» به عنوان بازیگر ایفای نقش نموده و در طول سال‌های فوق به عنوان مجری و کارگردان برنامه‌های فرهنگی و هنری در مناسبات‌های مختلف در سازمان‌ها از جمله دانشگاه‌های شهید بهشتی، صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان، و شرکت‌های برق، پتروشیمی و…. فعالیت داشته و دارند.

در حال حاضر به عنوان تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه‌های کودکان به صورت پخش زنده حضور دارند. یکی از این برنامه‌ها فیتیله نام داشت که به مدت هشت سال بدون وقفه در تمامی جمعه‌ها و اعیاد تعطیل از شبکه دو پخش می‌شد.

قناد در دی ۱۳۸۹ بر خلاف میل شخصی‌اش از اجرای این برنامه کنار رفت ولی همچنان تهیه‌کنندگی این برنامه را بر عهده داشت و ابراز امیدواری کرد برنامه با مجری جدید همچنان موفق باشد.

او هم اکنون برنامه دیگری را با گروهی جدید متشکل از ۵ بازیگر جوان در روزهای جمعه ساعت ۹:۳۰ صبح اجرا می‌نماید با نام جمعه به جمعه خونه به خونه.

کارنامه کاری وی از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۹۳ برنامه‌های بسیاری را کارگردانی و تهیه نموده و در برخی کارها سمت مجری بازیگر نیز داشته است به شرح زیر: «از مدرسه تا مدرسهه» ۱۲۰ اجرا به عنوان مجری بازیگر «بازی شادی تماشا» ۸۰ برنامه به عنوان مجری بازیگر «نمایش هفته» ۲۶ برنامه به عنوان تهیه کننده «چرخونک» ۵۲ برنامه به عنوان بازیگر و تهیه کننده و کارگردان فیلم کوتاه «فاصله» ۴۵ دقیقه به عنوان تهیه کننده «گل و گلدون» ۱۰۴ برنامه مسابقه‌ای به عنوان مجری کارگردان تهیه کننده «مسابقه کوچک (ساعت شنی)» ۱۰۴ برنامه به عنوان مجری طراح سوال کارگردان و تهیه کننده «ویژه دهه فجر» به عنوان مجری ۷ قسمت «ویژه بازگشایی مدارس» ترکیبی به عنوان تهیه کننده و اجرا «نمایشی پسر عموها» ۲۶ قسمت برای شبکه جهانی جام جم به عنوان تهیه کننده و کارگردان «بازی شادی» ۵۲ قسمت برای شبکه جهانی جام جم به عنوان کارگردان تهیه کننده و مجری «آقا قور قور» کار عروسکی ۲۶ قسمت به عنوان تهیه کننده «آقا تقی» زنده-عروسکی مجری و تهیه کننده و کارگردان «پالام پولوم پیلیم» ۲۶ قسمت نمایشی به عنوان تهیه کننده «انیمیشن سنجاق قفلی» به عنوان تهیه کننده «ماهک و ماهور» ویژه نوروز به عنوان مجری و تهیه کننده «دوقلوها» سریال ۲۶ قسمتی به عنوان تهیه کننده و بازیگر همکاری در تهیه «محله برو بیا» همکاری در تهیه و اجرای برنامه «هاچین واچین» همکاری با سریال «همسران» در دوقسمت به عنوان بازیگر فیلم سینمایی «همه دختران من» به عنوان بازیگر فیلم سینمایی «شهر در دست بچه‌ها» به عنوان بازیگر تهیه کننده و مجری برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» به مدت ۸ سال برنامه «جمعه به جمعه خونه به خونه» به عنوان تهیه کننده و مجری و کارگردان از سه سال پیش تا کنون و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار