جدیدترین : 

شخصیت گوینده و مجری

هر کدام از ما دارای دو نوع تیپ یا همان شخصیت می باشیم که اولی نشات گرفته از شخصیت اولیه ی ما یا همان حقیقی است و دیگری به تناسب شغل و منسبی که داریم می باشد که به آن شخصیت حقوقی نیز گفته می شود. شخصیت حقیقی ما ؛ همان خودی است که اهل خانواده و فامیل و دوست و آشنا از ما سراغ دارند و به تعبیری برخاسته از تربیت ما می باشد. مثل آن که با لهجه ی محلی و یا زبان مادری حرف می زنیم ؛ لباس راحتی می پوشیم و از واژگانی استفاده می کنیم که  آدم های اطراف ما از ما انتظار دارند. شخصیت حقیقی ما در تعامل و نشست و برخاست با اطرافیان ما شکل می گیرد اما شخصیت حقوقی داستان دیگری دارد.

مجری و نیز گوینده هنگامی که در مقام تخصص خود باشند کم تر به سمت و سوی شخصیت حقیقی خود می روند . طرز لباس پوشیدن ؛ حرف زدن و حتی راه رفتن و خندیدن نیز در شخصیت حقوقی با آن چه که اطرافیان او از وی سراغ دارند تفاوت های آشکاری دارد تا جایی که امکان دارد تعجب آنان را برانگیزد.

بارها شنیده شده که مردم کوچه و بازار از دیدن مجری و گوینده ای که با لباس عادی در انظار ظاهر شده ابراز تعجب کرده اند. حتی اگر مجری نام آشنایی دیده بشود که در خیابان سیگار می کشد ؛ مردم متعجب شده اند در حالی که دیگران عادی اگر سیگار بکشند اصلا مهم نیست!بنابراین مجری و گوینده تمام این موارد را باید در نظر بگیرد سپس در انظار عمومی ظاهر بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار